Kochaj Lubuskie - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - Gramy z pompą!

Kochaj Lubuskie - Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy - 20. finał - 8 stycznia 2012 r. Kochaj Lubuskie - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - Gramy z pompą!

Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą...

 

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - 8 stycznia 2012 r – pod hasłem „Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą."

 

W kolejnej edycji Finału WOŚP uczestniczyć będzie 120 tys. wolontariuszy, skupionych w ponad 1500 sztabach w Polsce i na świecie. WOŚP jest to absolutny fenomen socjologiczny, ponieważ z sum, które wpływają na konto Orkiestry, widać, że wszyscy nasi wolontariusze, obdarzeni zaufaniem, rozliczają się bardzo skrupulatnie z zebranych pieniędzy.

 

W ramach Finału odbędzie się kilkaset imprez zamkniętych. Występujących tego dnia artystów prosimy o niepobieranie żadnych honorariów. Staramy się także, aby wydarzenia związane z przeprowadzeniem Finału odbywały się przy jak najniższych kosztach, a koszty te nie mogą być przez organizatorów pokrywane ze środków zebranych do skarbonek wolontariuszy.

 

W dniu Finału prowadzona będzie Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców (popularnie zwana licytacją Złotych Serduszek i Kart Telefonicznych), a także ponad 100 tysięcy aukcji pod adresem www.aukcje.wosp.org.pl. Punktem kulminacyjnym Finału co roku jest happening świetlny „Światełko do Nieba", przyjmujący w wielu miejscach w Polsce formę widowiskowego pokazu sztucznych ogni.

 

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu, co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy nazywaną Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu 19 lat Fundacja wydała na ten cel prawie 140 mln USD.

 

By podziękować wolontariuszom za wspólne zimowe granie, w połowie wakacji Fundacja organizuje Najpiękniejszy Festiwal Świata – Przystanek Woodstock. Na co dzień Fundacja prowadzi 6 ogólnopolskich programów medycznych i jeden edukacyjny, a także upowszechnia wiedzę dotyczącą pierwszej pomocy, wspiera budowanie społeczeństwa obywatelskiego w Polsce, promuje ideę wolontariatu i angażuje się w wiele inicjatyw społecznych.

 

Pomysłodawcą, założycielem i Prezesem Zarządu Fundacji jest Jurek Owsiak – dziennikarz radiowy i telewizyjny, działacz społeczny, powszechnie uznany za jeden z największych autorytetów w Polsce.

 

Złote serduszka

 

W czasie pierwszego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, otrzymaliśmy bardzo szczególne dary. Były nimi złote wyroby - pierścionki, łańcuszki, kolczyki. Warszawski jubiler, Jerzy Kozak, zaproponował, aby wykonać z nich złote serduszka, które staną się nagrodą dla najbardziej hojnych darczyńców. Złoto zawieźliśmy do Mennicy Państwowej, która stała się wykonawcą najbardziej cennego na świecie złotego wyrobu o masie 3,3789 grama.

 

Jedna z najwyższych kwot za serduszko nr 1 została “wylicytowana” w 1999 roku i wynosiła 333.333,33 USD czyli, po ówczesnym kursie, blisko 1,1 miliona złotych. Rekord padł w 2010 r., kiedy to Złote Serduszko Zostało zlicytowane za 1 110 000 zł. Każde serduszko z puli jest numerowane. Wielu spośród uczestników bierze udział w „licytacji” co roku. Tradycyjnie część serduszek licytowanych jest w sztabach, większość natomiast przeznaczamy na nagrody w “licytacji telefonicznej” podczas Finału w Telewizji. Zawsze nr 13 każdego serduszka z corocznej licytacji, pozostaje w Fundacji. 3

 

Paul Jr. Designs i niepowtarzalny motocykl dla Fundacji WOŚP

 

Amerykańska firma Paul Jr. Designs, znana z programu Discovery "American Chopper", wykonała niepowtarzalny motocykl dla Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To będzie jedno z najbardziej zaskakujących wydarzeń związanych z XX Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

 

Fundacja WOŚP podpisała kontrakt z amerykańską firmą Paul Jr. Designs (PJD) na wykonanie motocykla typu "chopper". Będzie on zawierał elementy związane zarówno z Fundacją WOŚP, jak i z Przystankiem Woodstock i dedykowany będzie przez firmę Paul Jr. Designs - Fundacji WOŚP. W motocykl wkomponowane będą między innymi monety poświęcone WOŚP, wyemitowane przez Narodowy Bank Polski.

 

Efekt poznaliśmy 23 grudnia, kiedy to, przy asyście ekipy portalu owsiaknet.pl, a także ekipy telewizyjnej programu Discovery, odebraliśmy motocykl z warsztatu Paula. Discovery, które od wielu lat tworzy program „Amerykański Chopper” wraz z Paulem Jr. uznał realizację tego projektu za tak ciekawą, że zdecydował się poświecić temu projektowi jeden odcinek programu. Jurek Owsiak w czasie nagrania opowiadał nie tylko o motocyklu, ale także o działalności Fundacji WOŚP.

 

5 grudnia w serwisie www.aukcje.wosp.org.pl rozpoczęła się licytacja Choppera, a dokładnie – licytacja możliwości posiadania go i prezentowania przez okres 1 roku. Po tym czasie maszyna trafi ponownie na licytację, tym razem w ramach XXI Finału.

 

Motocykl sprowadzony został do Polski przez firmę UPS, wieloletniego partnera Orkiestry. Zaprezentowany zostanie on w czasie transmisji telewizyjnej XX Finału WOŚP.

 

Dumy z przedsięwzięcia nie ukrywa pomysłodawca i szef Orkiestry – Jurek Owsiak: Któż, kogo interesują motocykle, nie zna programu American Chopper? 165 krajów świata emituje ten program, który ciągle cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Jest to rodzinna saga o tym, jak tworzy się od podstaw motocykl, który za każdym razem poświęcony jest innemu tematowi. Miliony ludzi na całym świecie śledzą losy rodziny Teutul, ich wspólną pracę, kłótnie, a także radości z wykonania każdorazowo niesamowitego dzieła, jakim jest gotowy Chopper.

 

W dniu Finału Orkiestrowego Choppera będzie można zobaczyć w gmachu TVP. Od 10 stycznia do końca miesiąca będzie on prezentowany na terenie Centrum Handlowym Arkadia w holu głównym.

 

Porsche RMF Caroline Team - wylicytuj najszybsze auto terenowe w Polsce!

 

Grupa Generali we współpracy z RMF Caroline Team organizują aukcję najszybszego off roadowego samochodu w Polsce. Dzięki wsparciu Generali dochód zostanie przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dokładnie tym samochodem Adam Małysz przygotowywał się do startu w tegorocznym rajdzie Dakar oraz we wrześniu 2011 r. ustanowił na poligonie w Żaganiu rekord prędkości Polski off-road (180 km/h).

 

Lubuskie Finały Orkiestry to dziesiątki mniejszych lub większych imprez organizowanych przez lokalne sztaby WOŚP. W tym roku swoje finały przygotowały m.in.: Gorzów (scena na Starym Rynku), Zielona Góra (plac pod Centrum Biznesu), Czerwieńsk, Dębno, Kargowa, Kostrzyn, Kożuchów, Krosno Odrzańskie, Lubiszyn, Międzyrzecz, Słubice, Sulechów, Sulęcin, Skwierzyna, Rybojady (Trzciel), Zbąszyń, Żagań i Żary.